ΔΕΙΚΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

ΔΕΙΚΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ

Δημοσίευση  NIKVILLIOTIS Την / Το Παρ Ιουλ 02, 2010 9:07 pm

Εν κινήσει, τώρα και 2 μέρες , ο δείκτης βενζίνης μηδενίζει , ενώ έχω 20-25 lt στο ρεζερβουάρ , και μετά από λίγο επανέρχεται.
Συνήθως επανέρχεται μετά από στροφή, διατηρεί την ένδειξη για λίγο και μετά πάλι μηδενίζει. Στον υπολογιστη ταξιδίου , όταν μηδενίζει , δείχνει ότι έχω στο ρεζερβουάρ....42lt!!!!!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes
Περίεργα πράγματα!!!!!!!
Μήπως φταίει το φλοτέρ??????

NIKVILLIOTIS

Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2010
Τόπος : Μικροχώρι-ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: ΔΕΙΚΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ

Δημοσίευση  Admin Την / Το Σαβ Ιουλ 03, 2010 1:08 pm

NIKVILLIOTIS έγραψε:Εν κινήσει, τώρα και 2 μέρες , ο δείκτης βενζίνης μηδενίζει , ενώ έχω 20-25 lt στο ρεζερβουάρ , και μετά από λίγο επανέρχεται.
Συνήθως επανέρχεται μετά από στροφή, διατηρεί την ένδειξη για λίγο και μετά πάλι μηδενίζει. Στον υπολογιστη ταξιδίου , όταν μηδενίζει , δείχνει ότι έχω στο ρεζερβουάρ....42lt!!!!!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes
Περίεργα πράγματα!!!!!!!
Μήπως φταίει το φλοτέρ??????

Θα σου έλεγα ότι μπορεί να είναι βλάβη στο κοντέρ. Ωστόσο με μπέρδεψες με αυτό που είπες για τον υπολογιστή ταξιδίου. Δηλαδή όταν δεν μηδενίζει σου δείχνει στον υπολογιστή πόσα λίτρα έχει κανονικά μέσα και όταν μηδενίζει ο δείκτης στο κοντέρ σου δείχνει ότι έχει 42??
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 158
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2009

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://nivagr.forumaction.net

Δημοσίευση  NIKVILLIOTIS Την / Το Σαβ Ιουλ 03, 2010 2:35 pm

Admin έγραψε:

Θα σου έλεγα ότι μπορεί να είναι βλάβη στο κοντέρ. Ωστόσο με μπέρδεψες με αυτό που είπες για τον υπολογιστή ταξιδίου. Δηλαδή όταν δεν μηδενίζει σου δείχνει στον υπολογιστή πόσα λίτρα έχει κανονικά μέσα και όταν μηδενίζει ο δείκτης στο κοντέρ σου δείχνει ότι έχει 42??
Ναί ,Γιώργο , και μένα αυτό με προβληματίζει !!! Rolling Eyes Rolling Eyes

NIKVILLIOTIS

Αριθμός μηνυμάτων : 90
Ημερομηνία εγγραφής : 24/02/2010
Τόπος : Μικροχώρι-ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ

Δημοσίευση  takis niva Την / Το Τρι Αυγ 03, 2010 7:10 pm

Τι εγινε ρε παιδια ολα τα ιδια μας τυχαινουν?? χαχαχααχα
Και γω το ιδιο θεμα.Κοιταξε ο μηχανικος το φλοτερ (με σχεδον τα ιδια συμπτωματα)παραλληλα με την αλλαγη φλαντζας και απ'οτι φαινετε δεν την γλυτωνω την αλλαγη.

takis niva

Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010
Τόπος : Αθηνα-Ικαρια

Δημοσίευση  voyager Την / Το Πεμ Αυγ 19, 2010 6:53 pm

σιγουρα ειναι το φλοτερ μου το εκανε και μενα το ιδιο ακριβως συντροφε... εβγαλα το πισω καθισμα και ξυλωσα το φλοτερ κατηαρισα της πιστες απο το φλοτερ εσφικσα το κινιτο μερος το ξαναεβαλα στιν θεση τοθ και τορα ολλα καλα ααααα.... οταν το ξαναβιδοσισ ωαλε φλαντζοκολα για να μην εχεις μυρωδιες στιν καμπινα.... καλι επιτιχια Wink

voyager

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2010

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης